Trening

Dlaczego nie widzę efektów treningowych?

Dlaczego nie widzę efektów treningowych?

Każdy, kto uprawia sport czeka tylko na moment kiedy pojawią się pierwsze widoczne efekty. Niestety nie jest to takie proste i bywa tak, że ćwiczenia mogą trwać nawet kilka miesięcy, a efektów, jak nie było, tak nie ma. Trzeba również wiedzieć, że jak szybko widać efekty naszych starań zależy do naszego wieku. Wraz z wiekiem zmniejsza się tkanka mięśniowa w organizmie człowieka, więc jej rozbudowanie zająć może nieco dłużej niż u młodych osób.

Problem wiekowy

To prawda, im starsi jesteśmy tym trudniej będzie nam rozbudować masę mięśniową, ponieważ zwyczajnie mamy jej mniej. Do utraty masy mięśniowej dochodzi w organizmie każdego człowieka i jest to naturalny proces, który zachodzi wraz z wiekiem. Do tego procesu przyczynia się wiele czynników, jednak naukowcy wciąż nie wiedzą, co jest dokładną przyczyną tego procesu. Może okazać się, że wraz z wiekiem organizm wolniej przetrawia proteiny, przez co spowalniają procesy energetyczne, a także zmniejsza się liczba komórek nerwowych, co w konsekwencji skutkuje osłabieniem komunikacji miedzy układem nerwowym, a mięśniowym.

A jednak jest sposób, który może temu zapobiec. Zdaniem naukowców zagranicznych dobrym działanie zapobiegającym utracie masy mięśniowej, jest trening siłowy. Do tego treningu możemy wykorzystać swoje ciało, ale dobrym pomysłem jest wykorzystanie:

  • Sztangi,
  • Hantli,
  • Kettlebell

To sprawi, że nawet w podeszłym wieku będziesz w stanie wykonywać ćwiczenia nie czując przy tym dyskomfortu i nie sprawi ci to żadnego problemu.

Zła dieta

Może okazać się, że przyczyną problemów z efektywnością treningową, jest nieprawidłowa dieta. Dojść do tego może, jeżeli w organizmie brakuje cennych składników odżywczych, które dbają o zdrowie układu mięśniowo- szkieletowego. W codziennej diecie osób aktywnych fizycznie nie może zabraknąć takich składników, jak:

Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek niedoborów, to pojawić się może problem z budowaniem masy mięśniowej, a mimo długotrwałych i regularnych treningów, nasza wytrzymałość się nie zmieni.

Nieprawidłowa regeneracja

Błędem początkujących sportowców, jest to, że narzucają oni na siebie za szybkie tempo. Niestety osiągnięcie sukcesu nie polega na przetrenowaniu organizmu, a o nauczeniu się  jego potrzeb. Tak więc trzeba wiedzieć, że każdy sportowiec, bez względu na to, jaką dyscyplinę preferuje musi dbać o regenerację. Bez niej organizm po ćwiczeniach nie będzie w stanie naprawiać uszkodzonych tkanek, a do doprowadzi do zmniejszenia się ich objętości, a także do kontuzji. Do pełnej regeneracji niezbędny jest:

  • Sen,
  • Aminokwasy,
  • Białka,
  • Odpoczynek dla mięśni,
  • Rozciąganie.
Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone