Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że promienie słoneczne są niezbędne do produkcji witaminy D w ludzkim organizmie. Jednak o innych właściwościach światła słonecznego nie mamy pojęcia. Po pierwsze jest ono uznawane za jeden z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z bólem, ponieważ działa ono, jak środek przeciwbólowy. Jest również czynnikiem, który może ułatwić nam odchudzanie, a co więcej sprawia, że jesteśmy bardziej skupieni i wspomaga czujność. To już wiele właściwości światła słonecznego, z których nie wiele osób zdaje sobie sprawę, a jest tego jeszcze więcej. Czas więc dowiedzieć się, w czym światło słoneczne może nam pomóc.
Światło słoneczne wspomaga spalanie tłuszczu
Badania wykazują, że oświetlenie ludzkiej skóry przez światło słoneczne sprawia, że poprawia się nasza przemiana materii, a także prowadzi do wzrostu spalania tkanki tłuszczowej podskórnej. Trzeba również pamiętać, że niedobór witaminy D, czyli syntezowanej przez światło słoneczne i skórę witaminy może utrudniać odchudzanie, a także prowadzić do otyłości. Zdaniem specjalistów spędzenie około dwóch godzin na promieniach słonecznych może w zupełności wystarczyć, by pokryć dzienne zapotrzebowanie na witaminę D, a więc ułatwi nam odchudzanie, zmniejszy ryzyko otyłości, a także sprawi, że wzmoży się efekt spalania tkanki tłuszczowej. Warto więc skorzystać z tej naturalnej pomocy.
Światło słoneczne sposobem na długowieczność?
Okazuje się, że światło słoneczne może wpływać na długość naszego życia. Wykonano na ten temat badania, a wykazały one, że osoby poczęte i urodzone w maksimum słonecznym żyły krócej niż osoby, które poczęte i uroczone zostały w minimum słonecznym. Zdaniem badaczy jest tak, ponieważ ograniczenie energii słonecznej do minimum, lub jej podniesienie do maksimum może zmieniać ludzki genom i sprawiać, że jest on odporny lub nie na konkretne choroby, a to ma znaczący wpływ na długość naszego życia. Pojawia się więc wniosek, że ekspozycja człowieka w łonie matki na światło słoneczne może wpływać na długość życia dziecka.
Światło słoneczne wspomaga naszą czujność
Światło słoneczne sprawia, że lepiej nam się skupić na wykonywanym zadaniu, a także stajemy się czujni. Do tego jest w stanie doprowadzić nas sześciogodzinna ekspozycja na światło słoneczne. Okazuje się, że osoby, które w ciągu dnia przebywają w pomieszczeniach oświetlonych przez naturalne światło słoneczne, w ciągu dnia i wieczorem są skupione i nie czują tak dużego zmęczenia i senności w ciągu dnia, jak to jest u osób, które przebywają w pomieszczeniach oświetlonych przez sztuczne światło. Tak więc, by cieszyć się niesłabnącą pamięcią, koncentracją i zdolnością do skupienia, najlepiej przebywać w pomieszczeniach nasłonecznionych i korzystać z działania światła słonecznego.
Facebook
RSS