Problemem wielu osób jest to, że szybko się poddają i zniechęcają do treningów. Nie pojawiają się u nich widoczne efekty ich pracy, więc trąca oni motywację do ćwiczeń. Takie problemy pojawiają się najczęściej u początkujących sportowców. Są oni w stanie przygotować się do treningów, ćwiczyć regularnie przez kilka tygodni, a potem stracić motywację, by po kilku miesiącach ponownie ją odzyskać i znowu stracić. Takie wahania niestety nie dadzą żadnych efektów, a osiągnięcie celu przy takich ćwiczeniach nie jest możliwe. Jak więc nie zrezygnować z treningów? Podajemy porady dla najbardziej opornych sportowców.
Po pierwsze – skorzystaj z pomocy suplementów diety
Na rynku pojawia się wiele suplementów diety, które kierowane są do sportowców. Teraz jednak nie chodzi o suplementy białkowe, czy węglowodanowe. Nie potrzebne są również BCAA. Kiedy brakuje nam motywacji lub energii do ćwiczeń, to warto sięgnąć po suplementy, które pomogą nam odzyskać siły i chęci do przejścia przez kolejny trening. Do tych najskuteczniejszych należą:
- Kofeina,
- Suplementy diety z imbirem,
- Żeń-szeń.
Są to preparaty, które skutecznie dodają energii i wpływają korzystnie na funkcje umysłowe. Dzięki temu są one w stanie pobudzić nas do ćwiczeń.
Możemy również sięgnąć po suplementy diety, które przyczyniają się do przyśpieszenia przepływu krwi. Są one doskonałe dla początkujących sportowców, ponieważ zwiększają one efekt pompy mięśniowej. Jednym z najczęściej wybieranych suplementów o takim działaniu, jest kreatyna. Ma ona korzystny wpływ na układ mięśniowy, wspomagając jego rozbudowę, a dzięki temu, że zwiększa pompę mięśniową, jest ona również w stanie zwiększyć naszą motywację do ćwiczeń.
Po drugie – stawiaj sobie realne cele
Dążenie do celu daje nam motywację. Jednak zaczyna się ona zmniejszać, jeśli celu nie możemy osiągnąć w szybkim czasie. Tak, więc jeśli określamy sobie, że w ciągu jednego miesiąca chcemy mieć sześciopak, a mięśnie ramion zwiększyć w objętości. Nie jest to niestety wykonalne. Co prawda nasza sylwetka zacznie się zmieniać, jednak na początku te zmiany mogą być niewidoczne. Warto więc na początek wyznaczać sobie tak małe cele, jak wykonanie w miesiącu 15 treningów. To już będzie dla nas sukces, a zamiast zwracać uwagę na to, czy zwiększają się nasze mięśnie, będziemy myśleć o tym, ile jeszcze treningów zostało.
Po trzecie – zrób sobie wyzwanie
Wyżej podaliśmy przykład o wyznaczeniu sobie celu wykonania piętnastu treningów w ciągu jednego miesiąca. Jest to wynik dobry, ponieważ treningi odbywać musiałby się co jeden dzień. Możemy również zrobić sobie wyzwanie. Polega ono na notowaniu, ile treningów wykonaliśmy, na ile wyznaczonych. Notowanie swoich wyników działa bardzo motywująco, ponieważ chcemy osiągać jak najlepsze wyniki.
Facebook
RSS